Összefogással többre jutunk

2015. november 22., címkék: advent, adománygyűjtés, kék vödör, nyilas misi, szeretetszolgálat (mrsz)

A közkedvelt fővárosi Vörösmarty téri adventi vásár első napján már találkozhattak a látogatók a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) munkatársaival, ugyanis november 13. és 19. között minden nap egy faházban fogadták a felajánlásokat, adományokat. Az egyik délután kilátogattunk a vásárba, hogy a Szeretetszolgálat adventi adományozási akcióiról beszélgessünk.

Húsvéti kék vödrök

2014. április 10., címkék: kék vödör, mrsz

Húsvétkor is várja az adományokat a Kék Vödrökbe a Magyar Református Szeretetszolgálat.

Kék vödör karácsonyra

2013. november 22., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), kék vödör, adománygyűjtés

Idén is várja az adományokat a kék vödrökbe a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Magyarországi Dorcas Segélyszervezet. A gyűjtés célja, hogy azoknak is jusson ajándék karácsonykor, akik nem tehetik meg, hogy megvegyék egymásnak vagy maguknak. Az akció december 13-ig tart.

Idén is Kék Vödör akció

2012. november 19., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), kék vödör

Már várja az adományokat a Kék Vödrökbe a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Magyarországi Dorcas Segélyszervezet. Idén rászoruló nagycsaládosokat segítenek.

Karácsonyi segítség nagycsaládos katonáknak Debrecenben

2011. december 22., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), kék vödör, Advent 2011, tábori lelkészség

Harminchárom karácsonyi „kék-vödör” segélycsomagot osztottak ki december 21-én az 5. Bocskai Lövészdandár nagycsaládos katonái között a debreceni Humánszolgáltató Irodában a református tábori lelkész segítségével.

Reménnyel teli

2011. november 30., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), kárpátaljai reformátusok (kre), adománygyűjtés, kék vödör

A „Kék Vödör – Remény tele” jelszavú nagyszabású élelmiszer- és adománygyűjtési akciót a Tiszántúli Református Egyházkerület, a Debreceni Református Egyházmegye, a Magyarországi Dorcas Segélyszervezet és a Magyar Református Szeretetszolgálat  két esztendővel ezelőtt indította. Idei akciójukban határon inneni és kárpátaljai rászoruló családokhoz juttatják el a kék vödrök egy részét.

Kék Vödör

2011. szeptember 27., címkék: kék vödör, tiszántúli egyházkerület, bölcskei gusztáv, debreceni egyházmegye, vad zsigmond, Hírek

„Kék Vödör – Remény tele” jelszóval nagyszabású élelmiszer- és adománygyűjtési akciót szervez a Tiszántúli Református Egyházkerület, a Debreceni Református Egyházmegye, a Magyarországi Dorcas Segélyszervezet és a Magyar Református Szeretetszolgálat.